SZKOŁA > Utul Kota Hipolita

W kwietniu rozpoczynamy realizację nowego przedsięwzięcia jakim jest program własny „Utul Kota Hipolita – interaktywna adopcja”. Naszym Partnerem w tym projekcie jest Stowarzyszenie Gdański Animals – Towarzystwo Pomocy Zwierzętom. Stowarzyszenie GDAŃSKI ANIMALS działa na rzecz ochrony zwierząt będących w potrzebie, z uwagi na bezdomność lub zagrożenie ich bytu. Jedną z działalności Stowarzyszenia jest „dom interwencyjny”, do którego trafiają poszkodowane kociaki. Nasz nowy pomysł, akcja „Utul Kota Hipolita – interaktywna adopcja”, jest jednocześnie przedsięwzięciem o charakterze edukacyjnym. Jej celem jest objęcie opieką konkretnych kotów przez grupę lub grupy dzieci, które kierowałyby swoje wsparcie bezpośrednio do wybranego przez siebie zwierzaka. Dzięki temu pomoc miałaby charakter zindywidualizowany i nastawiony na rzeczywiste potrzeby. Program tworzy swoistą współzależność między życiem zwierzęcia a aktywnością dzieci, kształtuje w młodych ludziach odpowiedzialne zachowania i uczy postrzegania świata, nie tylko przez pryzmat osobistych potrzeb, ale także jako współistnienie z innymi organizmami.

Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców do wspólnej podróży w „koci świat”, po którym przewodnikiem i mentorem jest uroczy, choć trochę nieśmiały, Kot Hipolit! Jeśli macie Państwo pytania, proszę je kierować pod wskazany adres mailowy: majasp39@wp.pl

W załączniku program: UTUL KOTA HIPOLITA W SP39

Strona Stowarzyszenia: gdanskianimals.pl


WAŻNE INFORMACJE

advertisement

KALENDARZ

 • pon
  11
  Lut
  2019
  nie
  24
  Lut
  2019

  Ferie zimowe

 • wt
  26
  Mar
  2019

  Spotkanie informacyjne

 • czw
  18
  Kwi
  2019
  wt
  23
  Kwi
  2019

  Wiosenna przerwa świąteczna

 • wt
  14
  Maj
  2019

  Spotkanie informacyjne

 • pt
  21
  Cze
  2019

  Zakończenie rocznych zajęć dydaktycznych

UCZESTNICZYMY

Pin It on Pinterest

Share This