SZKOŁA > Mały mistrz

Nasza szkoła 1 września 2014 roku włączyła się do ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”.

Program ten skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy opartej na wspieraniu rozwoju fizycznego oraz sprawności fizycznej. Główne cele tego programu to: poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych dzieci; zachęcanie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej; promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową. Dzięki zintegrowanej formy realizacji kolejnych zadań programu możliwe jest monitorowanie rozwoju umiejętności każdego dziecka.

W naszej szkole 14.05.2015r odbyło się Lokalne Spotkanie Edukacyjne dla Nauczycieli biorących udział w projekcie Mały Mistrz w szkołach województwa pomorskiego. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 45, 17, 39, 59, 21, 62, 59, 65, 69 oraz ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana de La Salle w Gdańsku. Uczestników przywitała Patrycja Komowska, która jest koordynatorem „Małego Mistrza” w woj. pomorskim i Danuta Musińska- Nauczyciel Ekspert (SP 39 Gdańsk). Koordynator MM podsumowała „Pierwszy rok z Małym Mistrzem”, dokonała analizy I roku na warsztatach z nauczycielami. Nauczyciel Ekspert zaprezentował swoje dobre praktyki w formie pokazu z dziećmi i rodzicami z kl I B . Lekkoatletyka to jedna ze sprawności, którą udało się zrealizować dzięki programowi „Mały Mistrz”. Podczas tego pokazu Nauczyciel Ekspert podzielił się z nauczycielami uczestniczącymi w spotkaniu przykładami różnych ćwiczeń i zabaw ruchowych, które cieszą się popularnością wśród uczniów klas pierwszych. Każda ze szkół (nauczyciele) przedstawiła, dobre praktyki w swoich szkołach. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty.

Nauczyciel Ekspert-Danuta Musińska

„Mały Mistrz”: MAŁY-MISTRZ-PREZENTACJA-LSE-RODZICE