NAUCZYCIEL > Awans zawodowy

Kształcenie i rozwój stały się stałym elementem niezmiennie wpływającym na doskonalenie umiejętności i kompetencji niezbędnych do prawidłowego wykonywania zadań związanych z naszym stanowiskiem pracy. Awans zawodowy nauczyciela to przede wszystkim podnoszenie kwalifikacji niezbędnych do skutecznego oddziaływania na wielostronny rozwój ucznia. W ten sposób rozwój zawodowy nauczyciela ma wymiar konkretny, celowy, wymierny i staje się widoczny w postaci konkretnych osiągnięć edukacyjnych.

Procedura awansu zawodowego, doskonalenie umiejętności, podnoszenie kwalifikacji, poszukiwanie nowych rozwiązań przyczynia się do podnoszenia poziomu pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz do poziomu jakości pracy szkoły.

Rozwój zawodowy nauczyciela jest zgodny z wymogami prawa: Kartą Nauczyciela oraz Rozporządzeniem MEN w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego.

Poniżej znajdują się przydatne linki:

Rozporządzenie MEN w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego

WAŻNE INFORMACJE

advertisement